Новини України

Зеленський підписав закон про скасування депутатської недоторканності

Передбачається, що закон набуде чинності з 1 січня 2020 року

Джерело: 112.ua

Зеленський підписав закон про скасування депутатської недоторканності

Президент України Володимир Зеленський підписав закон “Про внесення змін до статті 80 Конституції України щодо недоторканності народних депутатів України” – скасування депутатської недоторканності з 2020 року. Про це повідомляється на сайті Верховної Ради.

“Повернуто з підписом від Президента”, – йдеться у повідомленні.

Новини за темою: Разумков підписав закон про скасування депутатської недоторканності з 2020 року, документ скеровано на підпис Зеленському

Також на сайті Офісу президента повідомляється, що стаття 80 Конституції викладається в новій редакції, не містить положень про те, що народним депутатам гарантується недоторканність і вони не можуть без згоди Верховної Ради україни бути притягнені до кримінальної відповідальності, затримані чи заарештовані.

У той же час, народні депутати не несуть юридичної відповідальності за результати голосування або висловлювання у парламенті та його органах, за винятком відповідальності за образу чи наклеп.

Передбачається, що закон набуде чинності з 1 січня 2020 року.

Новини за темою: ВР ухвалила закон про недоторканність авторства Порошенка для економії часу, – Разумков

Нагадаємо, вчора Верховна Рада остаточно внесла зміни до Конституції, обмеживши недоторканність народних депутатів. За законопроект № 7203 проголосували 373 народних депутати.

Верховна Рада восени 2017 року зробила перший крок назустріч зміні Конституції щодо обмеження депутатської недоторканності, відправивши два варіанти законопроектів до КСУ.

Конституційний суд визнав депутатський і президентський проекти змін конституційними.

Новини за темою: Депутатська недоторканність: В яких країнах і як вона діє

Однак правовий комітет звернув увагу на застереження у висновку Конституційного суду щодо спроможності України забезпечити незалежність народних депутатів і рекомендував доопрацювати законопроекти. Восени 2018 року парламент ухвалив доопрацювати законопроект.

Верховна Рада IX скликання під час першої сесії 29 серпня 2019 року визнала такою, що втратила чинність, постанову ВРУ “Про подальшу роботу над законопроектом про внесення змін до Конституції України щодо недоторканності народних депутатів України” від 20 вересня 2018 року № 2557-VIII. Термін доопрацювання давно минув, а робота над законодавчим актом фактично не велася.

Новини за темою: За що проголосувала Рада: Зняття депутатської недоторканності в запитаннях і відповідях

Потім народні обранці 363 голосами попередньо підтримали проект змін до Конституції № 7203 щодо обмеження недоторканності народних депутатів.

Джерело: www.112.ua

Схожі статті

Facebook
Close