Новини України

Євросоюз виступив проти планів Ізраїлю з будівництва поселень у Східному Єрусалимі

ЄС, посилаючись на міжнародне право, заявляє про незаконність поселень і не визнає ніяких змін кордонів, встановлених до 1967 рокуЄвросоюз закликав Ізраїль відмовитися від планів з будівництва поселень у Східному Єрусалимі. Про це заявив високий представник із зовнішніх зв’язків Євросоюзу Жозеп Боррель, передає прес-служба європейського дипломатичного відомства.

“Ізраїльська влада оголосила про швидке рішення щодо будівництва поселень у районах Гіват-Хаматос і Хар-Хома у Східному Єрусалимі”, – йдеться у повідомленні.

Глава європейської дипломатії нагадав про позицію Європейського союзу, який неодноразово підкреслював, що такі кроки можуть призвести до скорочення географічної і територіальної дотчиності між Єрусалимом і Вифлеємом, ізолювати палестинські громади, які проживають у цих районах, і поставити під загрозу життєздатність рішення про створення двох держав, з Єрусалимом як їхньої столиці.

ЄС, посилаючись на міжнародне право, заявляє про незаконність поселень і не визнає ніяких змін кордонів, встановлених до 1967 року, в тому числі щодо Єрусалиму, крім тих, які були погоджені сторонами. Боррель закликав Ізраїль переглянути свої плани.

Як повідомлялося, 28 січня президент США представив план вирішення палестино-ізраїльського конфлікту, відомий як “угода століття”, який був позитивно сприйнятий прем’єр-міністром Ізраїлю Біньяміном Нетаньяху, проте відхилений головою Палестинської національної автономії Махмудом Аббасом і керівником політичного бюро ХАМАС Ісмаїлом Ханією.

У той самий день прем’єр-міністр Ізраїлю Біньямін Нетаньяху в ході свого виступу в Білому домі в США заявив, що відповідно до “угоди століття”, Ізраїль негайно анексує Йорданську долину і всі єврейські поселення Іудеї і Самарії.

Нагадаємо, на початку грудня 2017 року президент США Дональд Трамп оголосив про визнання Єрусалиму столицею єдиної Ізраїлю і заявив про намір перенести у це місто посольство США, яке досі перебувало в Тель-Авіві.

Єрусалим повністю перейшов під контроль Ізраїлю 1967 му під час Шестиденної війни. 1980-му Ізраїль прийняв основний закон, за яким Східний Єрусалим офіційно анексувався і об’єднане місто оголошувалося столицею Ізраїлю.

Рада Безпеки ООН засудила прийняття Ізраїлемосновного закону” про Єрусалимі, підтвердивши, що його ухвалення порушує міжнародне право, згідно з яким, столицею Ізраїлю є Тель-Авів.

Джерело: www.112.ua

Теги
Facebook
Close