Новини України

Які найбільші проблеми виборів президента України

Які найбільші проблеми виборів президента України

Найбільшими проблеми виборів президента України 2019 року є незаконна агітація, тіньові гроші та війна між штабами кандидатів на головну посаду в країні.

“На цих виборах ми можемо побачити близько мільйона громадян, чия робота буде оплачуватись готівкою. Тобто 2 працівники на дільниці – це вже до 60 тисяч людей. Множимо на 5 кандидатів, які можуть забезпечити подіну роботу – ми вже отримаємо кількість громадян, які дорівнюють обласному центру”, – пояснив у телеефірі голова ГО “Комітет виборців України” Олексій Кошель, як штаби кандидатів використовують тіньові гроші.

Незаконна агітація і тіньові кошти – це проблема номер один. Проблема номер 2 – війна між штабами. Я вже бачу, коли штаби один з одним змагаються у кількості фактів порушень про підкуп виборців,
– додав Кошель.

При цьому українські закони про вибори визначають порушення на парламентських та президентських виборах по-різному.

“Закон передбачає, що будь-яка виплата, тобто немає нижньої межі, умовно кажучи, чашка із символікою партії, яку на парламентських виборах ми вважаємо сувеніром, на президентських виборах закон говорить, що це підкуп”, – розповів голова “Комітету виборців України”.

2 лютого міністр внутрішніх справ Арсена Аваков заявив, що в Україні робляться спроби розгорнути систему масштабного підкупу виборців, які голосуватимуть за майбутнього президента. Поліція вже відкрила низку кримінальних справ щодо порушень напередодні виборів.А 10 лютого стало відомо про першу спробу підкупити виборця. Так, у Харкові пенсіонерові запропонували продати його голос на виборах, але чоловік заявив про це до поліції, яка відкрила справу. За фактом спроби підкупу виборця поліція відкрила кримінальне провадження.

Які найбільші проблеми виборів президента УкраїниЯкі найбільші проблеми виборів президента України

“Лягай, бандеро”: скандальний поліцейський розповів свою версію, а Кива “вчинив би ще жорсткіше”

сьогодні

5114
Джерело Телеканал новини «24»
13.02.2019

Схожі статті