Новини України

Як доктор Комаровський заспокоював наляканих коронавірусом жителів Нових Санжар

Доктор Євген Комаровський приїхав у Нові Санжари заспокоювати жителів, які протестують проти розміщення евакуйованих з Китаю українцівЗвідки взялася вся ось ця у всьому світі суєта? Суєта взялася тому, що ніхто ще ніколи з цим не стикався і ніхто точно не знає, чим це закінчиться. Поки на сьогодні складається враження, що коронавірус поширюється приблизно так само, як грип. 

Що дуже важливо для будь-якого вірусу, який передається таким чином? Ось, дивіться. Потрапить, наприклад, один вірус у ніс – він не може викликати зараження. Потрапляє два – не може. А десять якщо попало, от одразу десять вірусів – з цим імунна система впоратися не може, і хвороба виникає. І називається це “доза, яка інфікує”, тобто якась кількість вірусу, що викликає хворобу. Коли людина знаходиться на вулиці і на вулиці кашляє або чхає чи курить на балконі, то будь-яка кількість вірусу, що з рота вилітає, одразу ж розбавляється величезною кількістю повітря, і це не викликає зараження. Тобто на вулиці ніяка маска нікому не потрібна. Тобто, якщо людина кашляє вам в обличчя або на руки потрапляють ці соплі – ви можете заразитися. Але віруси грипу, принаймні, і коронавірусу в тому числі, не переміщуються з потоками повітря. Ось це вже ні у кого сумнівів не викликає. 

Там немає людей, які вірус активно поширюють, навіть якщо вони хворі. Розумієте? Тобто поширює вірус той, у кого є симптоми, у кого є інтенсивний кашель і інтенсивне чхання, ось той вірус поширює. Якщо ж людина не кашляє, вона може заразити вас, тільки якщо ви будете з нею цілуватися. Іншого способу просто немає. Є такі хвороби, за яких віруси поширюються з потоком повітря. До таких хвороб належать кір, краснуха, вітрянка. От якщо в коридорі ось там загляне хворий з кором – ми всі заражені, ось що таке кір. А для грипу, для коронавірусу такі номери не проходять. Для того, щоб хтось із вас заразився, ви повинні цілуватися з тим, хто реально кашляє. Від того, що людина плюне, від того, що людина нагадить посеред Санжар – ніхто від цього не захворіє. Отже, вірус виявляють, за даними китайців, у калі. Він виявляється. Але концентрація вірусу в калі дуже невелика. Тобто, мабуть, якщо спробувати з’їсти кілограм какашок, напевно, можна інфікуватися. Але в побуті практично нереально. Принаймні, на сьогодні передбачається, що зараження фекально-оральним шляхом можливо, але це тільки вивчається, поки цього немає.

Виходячи з цього, я вважаю, я насправді в цьому глибоко переконаний, що у сформованій ситуації ми не боїмося того, чого треба боятися. Я взагалі не бачу ніяких проблем. Знову-таки, що ви повинні розуміти. От коли ви чуєте про те, що хтось там захворів, багато тисяч людей захворіли – якщо б ви проаналізували, хто реально від цієї хвороби помирає. Значить, реально взагалі практично не гинуть діти. Коронавірус дітей не зачіпає практично. Всі випадки інфікування дітей – легені. Причому навіть відзначені випадки інфікування дев’ятимісячної дитини. Легкий ступінь. Одужує без наслідків. Заспокою за статевою ознакою – жінки хворіють легше за чоловіків. Це раз. Далі що дуже важливо, в основному 80% тих, хто помер, – це особи старше 60-65 років. Тому, звичайно, найголовніше для всіх нас розуміти, що якщо хтось із ваших родичів працює тут у стаціонарах, де можлива госпіталізація людей з коронавірусом, то всіх пенсіонерів звідти треба гнати поганою мітлою, їм там зараз робити нічого. Ось чули ви про це ось – ось всі ж телевізор дивляться, ніхто не розуміє, що там кажуть, – про цей ось лайнер “Діамантова принцеса”, чули, так? Круїзний лайнер, 3700 осіб, з яких там 650 осіб захворіло. Ну, це вже зараз всі говорять, що над людьми просто тупо провели експеримент. Тобто, коли там перші люди почали хворіти на цьому лайнері, їх треба було терміново звідти розігнати, терміново, а їх залишили в замкнутій посудині з якоюсь дебільною системою вентиляції у цьому лайнері. А там системи вентиляції практично немає, чому? Тому що на лайнерах не треба особливої системи вентиляції. Там море скрізь, відкрили дві кватирки – ось вам і система вентиляції, розумієте? І люди, природно, не виходячи звідти, позаражали один одного і навіть двоє померли. Але хто помер? Померла бабуся 84 роки, дідусь 87. Просто ми тут з вами, коли чуємо, що бабусі й дідусі 84-78 по лайнерах носяться, ми ж з вами не розуміємо, це не про наше життя все, розумієте? А знаєте, як почався весь цей шабаш на цьому лайнері? У Гонконзі або там десь в Китаї сів якийсь мужичок, п’ять днів потусовав, потанцював з усіма, потім у Гонконзі зійшов, і коли він зійшов – він захворів на коронавірус. І коли він захворів – вирішили розібратися, з ким же він там контактував, на цьому лайнері. З’ясувалося, що цей мужичок перетанцював, перецілував там пів-лайнера. Тільки знаєте, скільки йому було? 84 роки. Тобто людині 84 роки, він у Китаї сів, в Гонконзі зійшов, потанцював, поцілувався. У нас же таких страхів немає, розумієте? У нас же люди літнього віку, бабуся чим займається? У кращому випадку онуками, а хотілося б, щоб бабусі займалися дідусями. А у нас же дідусі всі повимирали як клас у принципі? А бабусі – що вони роблять? Наші бабусі по лайнерах не вештаються, і їм нічого не загрожує, м’яко кажучи.

Новини за темоюУ китайській провінції Хубей від коронавірусу протягом доби померло 96 осіб, загальна смертність від епідемії сягнула 2462 випадків

Тож ще раз фіксую увагу: ось є будівля. Я подивився, об’їхав її навколо. Насправді вони здорові. Тепер далі, уявимо ситуацію, яку ми б дуже не хотіли. Давайте уявимо найнеприємніше. Ось вони – теоретично вважається, що після контакту з хворим людина може захворіти протягом двох тижнів. 14 днів. Тобто ось вони повинні тут бути 14 днів, якщо вони через 14 днів всі здорові – значить, вони здорові. Ми всі, звичайно, цього бажаємо, але всі бояться одного. Те, що завтра вранці у когось з тих, хто там знаходиться, вранці, виявляться соплі, кашель, задишка, температура, і тоді треба буде щось робити. І я вам чесно скажу, що цього “щось” більше, ніж санжарці, бояться всі – і МОЗ, і Офіс президента, цього реально бояться всі. Але я вам розповім, що при цьому відбудеться, якщо у когось будуть соплі. Сюди приїде машина, з неї вийдуть люди, ось в цих страшних костюмах, в правильних масках, респіраторах. Ось цю людину посадять у цю машину на території лікарні або санаторію і відвезуть. А куди її повезуть, у Полтаву або в Київ, – це я не знаю, зі мною не ділилися цією інформацією. Але, швидше за все, в Полтавську інфекційну лікарню – напевно, але я в цьому, ще раз кажу, я не впевнений, що це моє припущення. Знову-таки про що це буде свідчити тоді? Якщо він захворіє, ось, якщо він захворіє через 10 днів, то тоді ось від цього дня треба буде рахувати ще 14. Зрозуміло? Але ще раз фіксую увагу: навіть якщо кожні 14 днів хтось буде хворіти, коронавірус однаково сюди не прийде, якщо ми не підемо туди з ними цілуватися.

Ймовірно, як тільки настане тепло, відчинять кватирки, розпочнеться інтенсивний повітрообмін, провітрювання, про коронавірус забудемо.

Ось типовий приклад. Дивіться, є вогнище інфекції, це ось це місто Ухань, китайська провінція Хубей, де живе близько 50 млн осіб. Ось останнє – ось там на сьогодні щодня кількість тих, хто виписується, втричі більша за кількість нових хворих. Це реальна ситуація на цей момент. Але всіх хвилювала більше не сама ця провінція, а кількість хворих за межами. Зрозуміло, чому це важливо? Ну, тут вже є вогнище. Якщо не вірус поширюється по світу – там, швидше за все, все закінчиться. Якщо ж там поширюється і активно кругом люди хворіють – це страшно. І ось протягом 16 днів поспіль, до вчорашнього дня, у всьому світі було таке вже заспокоєння, тому що кожен день шістнадцять днів поспіль відзначалося зменшення кількості нових випадків за межами провінції Хубей. Вчора був підйом за рахунок спалаху, там близько 100 осіб у Південній Кореї.

Ви повинні розуміти, що заходи профілактики коронавірусу точно такі, як заходи профілактики грипу.

Ви хочете, щоб ваш мер чи хто у вас тут, начальство, купив вакцину від грипу? Так от, для того, щоб це було, ми повинні що робити? Цього вимагати. Тобто нам треба збиратися всім і говорити: “давайте”.

Новини за темоюГолова Тернопільської ОДА подав у відставку через паніку в регіоні навколо евакуації українців з Уханя

Є така спеціальність – епідеміолог. Їх випускали десятками, сотнями медінститути. За останні три роки – жодного. Вони просто нікому не потрібні. Так, мало професіоналів, всі хочуть випендритися, показати президенту “ах, які ми круті, зараз ми тут наведемо порядок” тощо. Знову-таки купа народу зацікавлена в тому, просто реально зацікавлена в тому, щоб підставити президента, зробити так, щоб він не реальними справами займався, а в цьому гівні, вибачте, копирсався. Купа народу, і він же буде потім у всьому винен.

У всій цій ситуації санжарців хочуть зробити крайніми. Я анітрохи в цьому не сумнівався, жодної секунди, що ситуація однозначно кимось організована. Так, поза всяким сумнівом, люди тут можуть мати величезну кількість запитань, і на всі ці запитання їм ніхто не хоче або не може, або боїться або не вміє дати відповідь. Але те, що в цьому місті ніхто добровільно не кине цеглу в автобус з людьми, – я в цьому не сумніваюся. Але ситуація яка ж солодка, щоб президента обгадити. З-за спини санжарців влаштувати ось цю бучу, роздратовувати народ, а потім тикати і кричати, що ось тут ось такі люди. Санжари показали, що смикати за мотузки можна кого завгодно і підставити в країні можна кого завгодно. І це моє головне завдання – все це людям пояснити. Це перше.Я, навпаки, хотів би, щоб санжарці показали всім, що “ми нормальні люди, живемо нормальним життям. Наші діти ходять до школи. Ми посміхаємося, ми розуміємо, що це не загроза. У нас є розум, інтелект, ми взагалі розуміємо різницю між коронавірусом і чумою, розуміємо”. Тобто, якщо б йшлося про моїх дітей, я б сказав: “Ідіть до школи, в чому проблема?” Але ще тут є один нюанс, я гадки не маю, яка на сьогодні в Санжарах захворюваність на грип. Якщо у вас зараз підйом захворюваності на грип, щодруга дитина в клас не ходить – ну, так заради Бога. Але коронавірус до ваших шкіл взагалі ніякого відношення не має, ну от взагалі. От у Харкові кішка зі сказом покусала трьох людей – ось ця кішка для вас, яка бігає в Харкові зі сказом, – вона для вас набагато небезпечніше, ніж коронавірус. Завтра ця кішка якусь собаку вкусить, а собака прибіжить до Санжар гавкати. Це набагато небезпечніше, а коронавірус взагалі не з цієї опери. Так, купа запитань, чому Санжари. Тому що склалася купа факторів. Купа. Є слово карантин. Хто вводить карантин? Для того, щоб ввести карантин, повинен бути наказ за підписом головного державного санітарного лікаря. Це закон країни. Так ви знаєте, що закон є, а головного державного лікаря немає? Його просто немає, його скасували. Ось така країна вічнозелених помідорів. Карантин накладається на територію. Карантин не для людей, а для територій. Якщо люди, просто здорові люди – вони повинні бути ізольовані, тому що вони можуть захворіти. Це називається словом “обсервація”.

Тому люди, я просто вас прошу, ви розумієте, яка ситуація, що якщо вас зробили заручником того всього, то не треба піддаватися на ці провокації. Не треба. Давайте бути вище за них. Тому я вважаю, що треба посміхатися, треба всіх, хто намагається підбурювати людей, гнати поганою мітлою, щоб місця їм не було на нашій землі, розумієте? Це найголовніше для нас. Але ми повинні бути розумнішими, чесніше, для нас головне? Щоб наші діти були здорові, щоб бабусі дідусями займалися.

Євген Комаровський

Редакція може не погоджуватися з думкою автора. Якщо ви хочете написати в рубрику “Думка”, ознайомтеся з правилами публікацій і пишіть на [email protected].

 

Джерело: www.112.ua

Теги
Facebook
Close