Новини України

Хто такі Go-A: 10 фактів про конкурсанта від України на Євробаченні 2020

Команда вийде відстоювати честь країни 12 травня з україномовною піснею “Соловей”Пізно ввечері 22 лютого стало відомо, що Україну на пісенному конкурсі Євробачення 2020 в Роттердамі представить фольктронік-гурт Go-A. Команда була темною конячкою нацвідбору, адже до його початку мало хто знав про цих музикантів. Розповідаємо, що відомо про Go-A і з чим вони вирушать навесні до Нідерландів.

Гурт Go-A був утворений у 2011 році в Києві. Примітно, що інший популярний український фольктронік-колектив Onuka з’явився лише два роки потому. А учасники минулорічного нацвідбору Yuko – взагалі лише у 2017 році. Попри те, що Go-A були одними з основоположників цього напрямку в Україні, до цього року вони залишалися невідомими широкому загалу і для багатьох стали відкриттям.

Група вважається київською, але в її складі музиканти з різних куточків України. Фронтвумен Катерина Павленко родом із Ніжина, засновник команди і головний мультиінструменталіст Тарас Шевченко – киянин, сопілкар Ігор Діденчук – уродженець Луцька, а гітарист Іван Григоряк – з Буковини. Склад групи за 8 років встиг помінятися аж 14 разів.Назва колективу символізує повернення до витоків і об’єднує в собі англійське слово Go – “йти” і грецьку букву альфа, яка означає першопричину всього світу.

В активі команди лише один сольний альбом. Платівка #Ідиназвук вийшла в листопаді 2016 року. До неї увійшло 10 пісень.

Група встигла поспівпрацювати ще з однією учасницею нацвідбору 2020 – співачкою Katya Chilly. Музиканти разом записали різдвяний сингл “Щедрий вечір”.

Хоча групу раніше рідко запрошували на телебачення і практично не показували у масових програмах про музику, на українських і зарубіжних фестивалях Go-A раді вже давно. Вони виступали на сценах Jazz Koktebel, Гогольфесту, “Країни мрій”, “Білих ночей”, представляли українську музику в Ізраїлі, Польщі та Білорусі.

Першу відчутну популярністю команді принесла пісня “Веснянка”. Трек переміг у конкурсі The Best Track in Ukraine, а також потрапив у ротацію танцювальної радіостанції KissFM і провів у її хіт-параді 10Danсe 4 місяці, з яких 6 тижнів займав 1 місце.

Свій музичний стиль учасники Go-A описують як поєднання українського автентичного вокалу, сучасних танцювальних бітів, африканських барабанів і потужного гітарного драйву.

У Роттердамі Go-A вийдуть відстоювати честь України 12 травня – у першому півфіналі великого Євробачення. Жеребкування призначило їхній виступ на другу половину шоу. Суперниками групи стануть конкурсанти від Північної Македонії, Білорусі, Литви, Швеції, Словенії, Австралії, Ірландії, Росії, Норвегії, Кіпру, Хорватії, Азербайджану, Мальти, Ізраїлю, Румунії та Бельгії.

Якщо нічого не зміниться, група ризикне представляти країну з піснею національною мовою – українською. Як це вплине на абсолютний результат України – 15 виходів у фінал з 15 конкурсів за участі нашої країни – дізнаємося вже у травні. Поки таким досягненням можуть похвалитися лише дві держави: Україна і Австралія.

Джерело: www.112.ua

Теги
Facebook
Close