Новини України

Візит Зеленського в Білий дім міг відбутися одразу після інавгурації, – Чалий

Офіс президента не почув порад, зазначив посол України в США

Джерело: 112.ua

Візит Зеленського в Білий дім міг відбутися одразу після інавгурації, - Чалий

Візит президента України Володимира Зеленського в Білий дім міг відбутися одразу після інавгурації. Проте цього не сталося через те, що Офіс президента не почув порад посла України в США Валерія Чалого. Про це Чалий повідомив у інтерв’ю для “Голосу Америки”. 

“Скажу так: якби в перші два тижні почули мої поради, то візит би вже був. Зразу, зразу”, – розповів Чалий.

Проте суть порад український дипломат не розкрив і відмітив, що її знає керівництво України. 

“Буде коротка зустріч (між президентами України й США – ред.) протягом Генасамблеї ООН у Нью-Йорку. Але це не замінить повноцінного візиту у Вашингтон до Білого дому. І не тільки зустрічі з президентом США, але й візиту в Конгрес, зустрічі з республіканцями і демократами”, – зазначив дипломат.

Чалий додав, що, за ініціативою Офіса президента, наразі Посольство України в США не займається організацією візиту Зеленського в Вашингтон. 

“В липні, протягом свого візиту до Вашингтона секретар РНБО Олександр Данилюк і помічник президента Андрій Єрмак сказали, що не потребують допомогти Посольства і самі будуть займатись підготовкою візиту”, — розповів Чалий.

Нагадаємо, що указом №540/2019 від 19 липня 2019 року Зеленський звільнив Валерія Чалого з посади посла України в США, а також з посади українського посла в Антигуа, Барбуда, Тринідад і Тобаго, які він обіймав за сумісництвом. Завтра, 15 вересня, Валерій Чалий складе свої повноваження. Нового посла ще не призначили. 

Нагадуємо, що 23 вересня Зеленський вперше може зустрітися з Трампом на Генасамблеї ООН у Нью-Йорку. 

Раніше повідомлялося, що президенти двох країн обговорили співпрацю між державами в телефонній розмові наприкінці травня.

Новини за темою: Зеленський провів зустріч з тимчасовим повіреним США в Україні Вільямом Тейлором

Джерело: www.112.ua

Схожі статті

Facebook
Close