Новини України

Відмова лікарів використовувати експрес-тести на коронавірус у Закарпатській області є свідомим саботажем, – ЧубіркоУ Закарпатті місцеві жителі не можуть зробити експрес-тести на Covid-19 через лікарів, які стверджують, що на наявні тести немає сертифікатів. Про це журналістам телеканалу “112 Україна” повідомив голова Закарпатської організації партії “Опозиційна платформа – За життя” Іван Чубірко.

“Сьогодні і вчора мені почали надходити сигнали з Хустського і Тячівського районів, що хворим, які звертаються, відмовляють. Лікарі заявляють, що нібито на ці експрес-тести немає сертифікації”, – розповів він.

Зазначимо, що інформацію про сертифікацію всіх медичних засобів можна перевірити на сайті Державної служби України з лікарських засобів у відповідному реєстрі. 

“Це була свідома дезінформація, вони говорили завідомо неправду, тому що вони не могли не знати, що на ці експрес-тести є сертифікація, вони пройшли сертифікацію в Україні, достатньо було лише зайти на сайт МОЗ, прочитати на упаковці код, за цим кодом перевірити. Вони це свідомо не зробили, свідомо дезінформували населення. Я вважаю, що це свідомий крок, і вважаю це в умовах надзвичайної ситуації саботажем”, – підкреслив Чубірко.

ЗМІ звернулися до Міністерства охорони здоров’я з вимогою провести власне розслідування наведених фактів. Вони вимагають розібратися, чому головні лікарі місцевих лікарень, отримавши такі необхідні зараз тести, не тільки не допомагають населенню, але й банально не можуть перевірити сертифікації? Наскільки такі лікарі відповідають вимогам часу?


112.ua

Нагадаємо, раніше Віктор Медведчук і Оксана Марченко передали до всіх районних лікарень Закарпаття близько семи сотень комплектів медичного одягу, 20 000 медичних масок, 38 000 захисних оглядових рукавичок, 350 експрес-тестів для виявлення коронавірусу, 500 літрів антисептика, медикаменти та реанімаційне обладнання. Окрім того, подружжя придбало 5 апаратів для штучної вентиляції легень, два з яких передадуть у регіон. А напередодні Благодійний фонд Оксани Марченко передав Інституту серця унікальну для країн СНД автоматичну систему молекулярної діагностики в реальному часі, яка з надзвичайною точністю виявляє зокрема і коронавірус.

Джерело: www.112.ua

Facebook
Close