Новини України

В Україні не працевлаштовані більше половини переселенців

46% переселенців мають оплачувану роботу

Джерело: 112.ua

В Україні не працевлаштовані більше половини переселенців

В Україні 54% внутрішньо переміщених осіб не працевлаштовані. Такі дані наведено у звіті Національної системи моніторингу ситуації щодо внутрішньо переміщених осіб в Україні, повідомляють “Українські новини”. 

Повідомляється, що лише 46% переселенців мають оплачувану роботу. Ще 7% активно шукають роботу, 24% – пенсіонери, 15% – зайняті доглядом за дітьми, 4% – люди з інвалідністю, 3% – студенти, 1% – безробітні, які при цьому не шукають роботу. 

Варто зазначити, що деякі переселенці, які активно шукають роботу, були безробітні понад 4 років або зовсім ніколи не працювали. За результатами дослідження з усіх активно шукаючих роботу тривалість терміну без роботи у 29% переселенців становив до 1 року, ще 29% – понад 4 років, у 14% – від 1 року до 2 років, 8% – від 3 до 4 років, у 5% – від 2 до 3 років, а ще 5% переселенців взагалі ніколи не працювали. 

Багато хто відмовляється від запропонованої роботи через низьку зарплату, незручний графік, труднощів при суміщенні роботи та сімейних обов’язків або ж тривалу дорогу до місця роботи. 

“З труднощів при активному пошуку роботи 64% опитаних переселенців відзначили брак можливостей при працевлаштуванні, 56% – низьку зарплату за запропонованими вакансіями, 31% – незручний графік роботи, 27% – відсутність вакансій, що відповідають кваліфікації, 20% – труднощі при суміщенні роботи та сімейних зобов’язань, 19% – тривалу дорогу на роботу, 8% – відсутність знань та навичок, 6% – дискримінацію за віком, 6% – обмеження за станом здоров’я, 5% – дискримінацію у зв’язку зі статусом ВПЛ”, – йдеться в повідомленні. 

Повідомляється, що дослідження провели в квітні-червні 2019 року і в ньому взяли участь 6 тис. 474 переселенців у 24 областях і в Києві.

Раніше повідомлялося, станом на 1 вересня в Україні 2,5 тисяч внутрішньо переміщених осіб з Донецької та Луганської областей мають статус безробітних, зареєстрованих у державній службі зайнятості.

Джерело: www.112.ua

Схожі статті

Close