Новини України

Україна запропонувала Росії кілька форматів обміну утримуваними, але поки що все безрезультатно

Україна запропонувала Росії кілька форматів обміну утримуваними, але поки що все безрезультатно

Українська сторона на переговорах Тристоронньої контактної групи у Мінську 13 лютого передала російській стороні пропозиції про обмін утримуваними особами у декількох форматах. Проте жодна з пропозицій не отримала згоди.

Україна ще раз передала Росії пропозицію забрати 25 її громадян, повідомила перший віце-спікер Верховної Ради, представник України в гуманітарній підгрупі ТКГ Ірина Геращенко. При цьому українська сторона запропонувала різні формати звільнення: широкий – обмін 25 росіян на 25 українських політв’язнів Кремля, і – 19 на 72, а також кілька інших форматів.

Якщо РФ не готова забрати всіх своїх, запропонували кілька вузьких форматів, аби тільки розблокувати процес – розпочати зі звільнення тих, хто потребує медлікування,
– зазначила Геращенко.

Україна також готова передати російським консулам 3 громадян РФ зі списку 25 в обмін на українських військових, яких 4 роки утримують в окупованому Донецьку. Ці військові – Глондар, Коріньков, Пантюшенко. Але й на це російська сторона не погоджується.

На засіданні у Мінську українська сторона також повторила свою вимогу негайно звільнити військовополонених моряків без жодних передумов.

Представник РФ Б. Гризлов неодноразово намагався перебивати українську сторону, що, мовляв, “Мінськ – це не той майданчик, де мають обговорювати долю військовополонених”. Той! Військовополонені підпадають під пункт 6 мінських угод – негайне звільнення всіх незаконно утримуваних, яких країна-агресор тримає у зв’язку з конфліктом,
– написала представниця України.

Українська сторона також звернула увагу ОБСЄ на те, що вже 3 роки залишається невиконаною обіцянка проросійських бойовиків – звільнити підлітків з Ясинуватої.

“Ми очікуємо від координаторів, що вони наполягатимуть на виконанні домовленостей, так важко досягнутих у групах. Дітей обіцяли звільнити ще наприкінці 2016 року”, – зауважила Геращенко.

Росія залежне від неї керівництво окремих районів Донецької та Луганської областей продовжують приховувати інформацію про утримуваних і роками не дають відповідей на запити української сторони.

“Закликали Посла Фріша долучитися до встановлення долі більше ніж 70 українців, утримання яких в тюрмах нам не підтверджують (хоч українська сторона має інформацію і докази їх незаконного арешту). І в нас є підстави турбуватися, що кількох українців з цього списку бойовики могли закатувати”, – написала український політик.Українська сторона також закликала негайно активізувати пошук сотень зниклих безвісти і створити відповідний механізм за участю Росії і Міжнародного комітету Червоного Хреста.

 Україна запропонувала Росії кілька форматів обміну утримуваними, але поки що все безрезультатно

Кейт Міддлтон в тренді: герцогиня засвітила стильний твідовий костюм під час візиту в Лондон

сьогодні

5449
Джерело Телеканал новини «24»
13.02.2019

Схожі статті