Новини України

У зв’язку з Brexit в березні Велика Британія переходить на “блакитні” паспорти дизайну 1921 року

За ідею повернення до паспортів синього кольору виступали прихильники BrexitУ зв’язку з виходом Великої Британії з Євросоюзу в країні запроваджуються паспорти з синьо-золотим дизайном. Про це повідомила міністр внутрішніх справ Прити Патель, передає Sky news.

“Вихід з ЄС дав нам унікальну можливість відновити нашу національну ідентичність та прокласти новий шлях у світі”, – зазначила Патель.

За даними міністерства внутрішніх справ, перший з паспортів нового стилю буде випущений на початку березня.

Впровадження синіх паспортів буде здійснюватися поетапно, і з середини 2020 року всі нові паспорти будуть синього кольору. Вони замінять паспорти бордового кольору, які були введені в 1988 році у відповідності з рекомендаціями ЄС, який вимагав запровадження європейських паспортів загального формату.За ідею повернення до паспортів синього кольору виступали прихильники Brexit.

Вперше в Британії паспорт синього кольору був використаний в 1921 році.В ніч на 1 лютого членство Великої Британії в Євросоюзі припинилося.

Так званий перехідний період триватиме до 31 грудня 2020 року. До останнього дня цього року Британія продовжить застосовувати закони ЄС, але вже не буде його членом. Цей період може бути продовжений на 1 або 2 роки за обопільною згодою сторін 1 липня 2020 року.

Джерело: www.112.ua

Facebook
Close