Новини України

У Європарламенті лунають заклики до РФ взяти приклад з Ірану і визнати провину в трагедії MH17

За словами німецького депутата Міхаеля Галлера, доказова база у розслідуваннях катастроф рейсів MH17 і PS752 ідентична, але Росія, на відміну від Ірану, не визнала свою провину в ураженні малазійського Boeing-777
Під час дебатів у Європарламенті обговорювалася тема Ірану, і серед депутатів лунали заклики до РФ наслідувати приклад Тегерана і визнати провину в ураженні малазійського Boeing-777, який був збитий над Донбасом в 2014 році. Про це стало відомо з коментаря німецького депутата Міхаеля Галлера журналісту “Радіо Свобода”.

“Ми зараз спостерігаємо за унікальною ситуацією, коли Іран випереджає Росію в своєму визнанні відповідальності. Росія повинна взяти на себе відповідальність за збиття МН17, але вона досі цього не зробила. Доказова база ідентична, але Росія відмовляється визнати свою провину”, – заявив Галлер.

Видання зазначає, що раніше євродепутати дозволяли собі так висловлюватись лише у кулуарах. Після того, як Іран взяв на себе відповідальність за ураження українського Boeing 737 над Тегераном, ситуація змінилась. Тепер європейські парламентарі відверто засуджують Росію і порівнюють реакції Тегерана і Москви на збитий літак.

Нагадаємо, Boeing-777 авіакомпанії Malaysia Airlines, що слідував рейсом МН17 Амстердам (Нідерланди) – Куала-Лумпур (Малайзія), був збитий в небі над Донецькою областю 17 липня 2014 року. На його борту перебували 298 осіб, всі вони загинули.

Група JIT (Joint Investigation Team), до складу якої входять прокурори і представники інших правоохоронних органів України, Нідерландів, Бельгії, Австралії і Малайзії, а також представники Євросоюзу, дійшла висновку, що авіалайнер рейсу МН17 збила ракета серії 9M38, яка була запущена з самохідної вогневої установки BUK-TELAR з сільськогосподарського поля в районі селища Первомайське. Цей район на той момент перебував під контролем бойовиків.

Влітку 2018 року уряд Нідерландів зняв з України відповідальність за катастрофу MH17.

.

Джерело: www.112.ua

Теги

Схожі статті

Facebook
Close