Новини України

У Москві Хафтар і Саррадж не домовилися про перемир’я в Лівії – бої поновлюються

Хафтар відмовився підписувати з Сарраджем угоду про перемир’я, оскільки вважає, що інтереси його армії не враховані
У Москві командувач Лівійської національної армії Халіфа Хафтар і глава уряду Національної згоди Фаїз Саррадж не зуміли домовитися про перемир’я. Хафтар поїхав, не підписавши документ, підготовлений за посередницької участі Росії і Туреччини, повідомляє AlJazeera.

“У проекті угоди ігноруються багато вимог лівійської армії”, – пояснив Хафтар свою відмову підписувати документ.

Спікер парламенту, який засідає на сході Лівії в Тобруці, Акіла Салех в інтерв’ю телеканалу Al Ghad заявив, що оголошене на минулому тижні перемир’я перервано, а бої за Тріполі поновилися.

“Режим припинення вогню в Тріполі зазнав невдачі, бойові дії тривають”, – сказав Салех.

За його словами, Лівійська національна армія (ЛНА) тимчасово припинила вогонь через повагу до прохання президента Росії Володимира Путіна. Салех вважає, що союзник Сарраджа – Туреччина – винна в тому, що звільнення Тріполі затягнулося.

13 січня в Москві відбулися переговори представників сторін протистояння у Лівії – Халіфою Хафтаром і Фаїзом Сараджем. Посередниками виступили міністри закордонних справ Росії і Туреччини. У переговорах також брали участь глави двох лівійських парламентів — палати представників з резиденцією в Тобруці і Вищої державної ради з центром в Тріполі.

Джерело: www.112.ua

Схожі статті

Facebook
Close