Новини України

У Болгарії суд арештував підозрюваного у причетності до нападу на Гандзюк

Документи на екстрадицію вже передані правоохоронцям Болгарії
Суд в місті Бургас в Болгарії арештував на 40 діб затриманого 24 січня 2020 року Олексія Москаленка (Левіна), який розшукується за підозрою у причетності до нападу на Катерину Гандзюк. Про це повідомляєтсья на сторінці Офісу генпрокурора України у Telegram.

Документи, необхідні для екстрадиції затриманого до України, були передані правоохоронним органам Болгарії особисто заступником Генерального прокурора Віктором Трепаком 24 січня 2020 року. Також відбулась зустріч Віктора Трепака з Генеральним прокурором Болгарії Іваном Гешевим, де було обговорено питання швидкої екстрадиції затриманого до України.

Раніше сьогодні болгарське видання “Флагман” передавало, що Левін орендував квартиру з жінкою українського походження. За словами затриманого, у нього не було документів, але йому вдалося укласти договір про оренду житла.

Захист просив відпустити Левіна під домашній арешт із зобов’язанням носити електронний браслет. У підозрюваного, мовляв, серйозні проблеми зі здоров’ям – в Україні йому зробили чотири операції на серці.

Нагадаємо, радника міського голови Херсона і громадську активістку Катерину Гандзюк облили сірчаною кислотою вранці 31 липня 2018 року біля під’їзду її будинку в Херсоні. Вона отримала хімічні опіки 30% тіла, кислота потрапила на спину, голову, руку, а також в око. 4 листопада активістка померла.

У справі про напад на Гандзюк були заарештовані шестеро людей. На початку червня 2019 року п’ятеро виконавців злочину (всі – учасники АТО) отримали терміни від трьох до шести з половиною років позбавлення волі. Микита Грабчук, який облив Гандзюк кислотою, отримав шість років. Шостим був Павловський. Офіційне слідство зі справи Гандзюк вважало Ігоря Павловського одним з організаторів злочину проти Гандзюк. Павловський мав тісний зв’язок з групою виконавців злочину, а в матеріалах кримінального провадження є дані про те, що в його офісі обговорювалися плани нашкодити херсонській активістці. Зараз Павловський перебуває вдома, йому пом’якшили статтю, тепер правоохоронці інкримінують йому не організацію, а замовчування злочину.

Левіна заарештували заочно. Слідчі вважають його організатором злочину. Адвокат підозрюваного Владислава Мангера Андрій Мурашкін у серпні 2019 року повідомив, що Левін був затриманий в Європі того місяця, допитаний на поліграфі й звільнений. При цьому СБУ могла подати запит про його екстрадицію до України, але не зробила цього

Джерело: www.112.ua

Теги

Схожі статті

Facebook
Close