Новини України

Трамп хоче підписати угоду Конгресу щодо кордону, щоб уникнути чергового “шатдауну”

Трамп хоче підписати угоду Конгресу щодо кордону, щоб уникнути чергового "шатдауну"

Президент США Дональд Трамп має намір підписати угоду про безпеку кордону з Мексикою, яку запропонував Конгрес, щоб уникнути чергового “шатдану”.

Трамп заявив, що “не був задоволений” попередньою угодою, яку представили учасники переговорів в Конгресі, адже вона не задовольняє первинні вимоги, йдеться на сайті CNN.

Президент США додав, що домовленість про відновлення фінансування федерального уряду поки що не підписана. Та все ж, ЗМІ припускають, що Трамп підпише угоду, оскільки не хоче чергового “шатдауну”.

Я не хочу нового “шатдауну”, це було б жахливою річчю. Тим паче немає причин для цього,
– сказав Трамп.У Конгресу є крайній термін для підписання угоди – вона має бути ухвалена і підписана президентом США до п’ятниці, 15 лютого.

Угода передбачає виділення урядом 1,375 мільярда доларів фінансування на стіну на кордоні з Мексикою. Зазначимо, що спочатку Трамп вимагав 5,7 мільярда доларів.

Шатдаун – що це таке?Шатдаун – це тимчасове припинення роботи частини держустанов у США. У випадку “шатдауну” перестають працювати приблизно чверть федеральних установ, а також департаменти внутрішньої безпеки, транспорту, сільського господарства та юстиції, національні парки.

У США шатдаун траплявся 17 разів. За каденції Трампа часткове припинення роботи уряду США відбулося тричі. Вперше – у січні 2018 року, коли Конгрес США не зумів ухвалити бюджет до закінчення терміну дії тимчасового закону про фінансування уряду. А вже у лютому 2018 стався другий шатдаун – з тих же причин: Конгрес не прийняв бюджет. В історії уряду США це найдовше призупинення роботи уряду.Трамп хоче підписати угоду Конгресу щодо кордону, щоб уникнути чергового "шатдауну"

Санкції Заходу проти Росії через Азов будуть символічними, – дипломат

сьогодні

1523
Джерело Телеканал новини «24»
14.02.2019

Схожі статті