Новини України

Трамп погрожує вивести США з Всесвітньої торгової організації

Такий намір американський лідер може реалізувати у зв’язку з його невдоволенням через наявність незаслуженого статусу країни, що розвивається, у Китаю та низки інших країн

Джерело: 112.ua

Трамп погрожує вивести США з Всесвітньої торгової організації

США можуть залишити Всесвітню торговельну організацію, оскільки президент США вважає, що багато з її країн-членів незаслужено користуються статусом країни, що розвивається, що дає змогу їм отримувати преференції. Про такий намір американський президента Дональд Трамп заявив 13 серпня, виступаючи перед робітниками нафтохімічного комплексу британсько-голландського концерну Shell в місті Монака (штат Пенсільванія), про що пізніше було опубліковане відео у Twitter.

“Ми залишимо організацію, якщо в цьому буде потреба… СОТ допомагає іншим країнам-учасникам “користуватися” США, і ця ситуація більше не повториться”, – сказав американський лідер.

Раніше Трамп неодноразово критикував СОТ через те, що багато з її членів, завдяки статусу країн користуються низкою привілеїв, у той час як у США такого статусу немає.

В складеному Світовим валютним фондом списку країн за номінальним значенням валового внутрішнього продукту КНР займає друге місце, відразу після США. Статус країни із економікою, що розивається, у СОТ дає змогу Пекіну отримувати субсидії для розвитку сільського господарства і встановлювати більш високі бар’єри для імпорту продукції. Трамп вбачає в цьому несправедливість і звинувачує Китай у крадіжці американських технологій.

На думку Трампа, майже дві третини членів СОТ змогли скористатися особливим режимом і взяти на себе менше зобов’язань в рамках організації, назвавши себе країнами, що розвиваються. Хоча деякі позначення країн, що розвиваються, є правильними, багато хто з них явно неприйнятні у світлі поточних економічних обставин. Наприклад, 7 з 10 найбагатших економік світу, вимірюваних по валовому внутрішньому продукту на душу населення за паритетом купівельної спроможності – Бруней, Гонконг, Кувейт, Макао, Мексика, Сінгапур і Об’єднані Арабські Емірати – на даний час заявляють про свої претензії на статус країни, що розвивається. Мексика, Південна Корея і Туреччина – члени G20 і Організації економічного співробітництва і розвитку (ОЕСР) – також претендують на цей статус.

У червні, у своєму розпорядженні Трамп доручив торговому представництву США вжити заходів, які б обмежили можливість для країн “обманювати систему” Всесвітньої торгової організації (СОТ) і брати на себе менше зобов’язань.

У документі зазначається, що коли найбагатші економіки претендують на статус країн, що розвиваються, вони завдають шкоди не тільки лише іншим розвиненим країнам, але і економікам, які дійсно потребують особливого і диференційованого режиму.

Згідно з правилами СОТ, її члени самі визначають, чи належать вони до розвинених країнам або країн, що розвиваються. Країни зі статусом країн, що розвиваються, можуть отримувати різні преференції у рамках організації, серед яких – збільшення тривалості перехідного періоду для виконання умов угод, а також отримання технічної допомоги.

Джерело: www.112.ua

Схожі статті