Новини України

США домовилися з “Талібаном” про тимчасове перемир’я в Афганістані

Мирна угода передбачатиме початок переговорів в наступному місяці між афганцями по обидві сторони конфлікту і зобов’язання руху “Талібан” не вкривати терористичні групи, такі як “Аль-Каїда”

Сполучені Штати і таліби домовилися про тимчасове перемир’я, яке, в разі успіху, відкриє шлях до угоди про виведення американських військ з Афганістану і покладе кінець 18-річній війні. Про це повідомляє Associated press з посиланням на високопоставленого американського чиновника США і представників талібів.

Мирна угода передбачатиме початок переговорів в наступному місяці між афганцями по обидві сторони конфлікту, можливе припинення вогню по всій країні і зобов’язання руху “Талібан” не вкривати терористичні групи, такі як “Аль-Каїда”, при визначенні графіку виведення американських військ.

Представник США заявив, що угода про семиденне “припинення насильства” охоплює всю країну, включаючи афганські урядові сили. Таліби зобов’язалися припинити вибухи на узбіччях доріг, теракти смертників, а також ракетні обстріли. Якщо таліби виконають свої зобов’язання, мирна угода між США і талібами буде підписана протягом 10 днів.

Представник руху “Талібан” заявив, що підписання угоди було попередньо призначене на 29 лютого, а початок переговорів з афганською владою заплановано на 10 березня. Німеччина і Норвегія запропонували провести переговори, але рішення про місце проведення не ухвалювалось.

Близько 13 тис. американських солдатів залишаються в Афганістані. Під час візиту в листопаді минулого року президент США Дональд Трамп пообіцяв скоротити чисельність військ.

Талиби були відсторонені від влади в 2001 році в результаті військового втручання міжнародної коаліції під керівництвом США у союзі з місцевою опозицією.

Таліби тепер контролюють більше території, ніж будь-коли з часів їхнього відсторонення від влади.

 

Джерело: www.112.ua

Facebook
Close