Новини України

Розслідування: Бенефіціар T. B. Fruit Барщовський через суди уникає повернення кредитів на 6 мільярдів гривеньКомпанії “Яблуневий Дар” і “Танк Транс”, належать Тарасу Барщовському, з допомогою суддів намагаються уникнути повернення банківських кредитів, які взяли майже 10 років тому. Такий висновок випливає з розслідування видання “Судовий репортер”, пише “Уніан”.  З урахуванням відсотків сума вимог зазначених компаній становить понад 6 млрд грн.

У 2011-2013 роках компанії “Яблуневий Дар” і “Танк Транс” взяли кредити в “Дельта Банк” на кілька десятків мільйонів євро. На початку 2015 року ці компанії уклали з деякими клієнтами банку угоди про зарахування зустрічних однорідних вимог і домовилися про взаємозалік. У числі таких клієнтів, наприклад, компанія Cargill, яка володіла 30% акцій “Дельта Банку”, а також ТОВ “Инвестком”, пов’язане з компанією “Фокстрот”. Всього компанії Барщовского провели таких операцій на суму понад 100 млн євро.

У березні 2015 НБУ відніс “Дельта Банк” до категорії неплатоспроможних, зокрема через неповернення грошей позичальниками. Зате “Яблуневий Дар” і “Танк Транс”, посилаючись на залік зустрічних вимог, подали в суд про припинення застав та іпотек. І, всупереч будь-якій логіці, львівські суди їх задовольняли.

“Яблуневий Дар” намагався вивести із застави майнові права інтелектуальної власності на торговельну марку Galicia, яка оцінювалася в 49,5 млн грн. Судді Господарського суду Львівської області та колегія в апеляції стали на бік компанії, незважаючи на наявність заборгованості по штрафним санкціям і нараховані відсотки за користування кредитом. У січні 2016 року Вищий господарський суд скасував попередні рішення. Аналогічно в місцевих судах кредитор програвав і про визнання недійсними угод про залік зустрічних однорідних вимог.

У цілому за станом на кінець 2019 року сума вимог банку до “Яблуневий Дар” і “Танк Транс” перевищила 6 млрд грн. “Повернення цих грошей точно не стало б зайвим. Адже “Дельта Банк” має державі 4 млрд грн кредиту рефінансування. Однак держава після тривалої судової тяганини передумало змагатися за ці гроші”, — пише “Судовий репортер”.

Починаючи з грудня 2019 року, суди першої інстанції з порушеннями процедури кілька разів заарештовували майно “Яблуневого Дару”. Наприклад, суддя Залізничного суду Львова наклав арешт, не визначивши чіткий перелік майна і його вартість. 29 січня Яворівський райсуд Львівської області заарештував майно підприємства по іншій кримінальній справі. Паралельно до суду було подано заяву про банкрутство ТОВ “Яблуневий Дар”. Нагадаємо, на період банкрутство діє мораторій на задоволення вимог кредиторів.

В 2019 році журнал “Нова доба” включив Тараса Барщовского в 100 найбагатших людей України. Бізнесмен зайняв 60-ю позицію, його активи оцінили в $105 млн.

Джерело: www.112.ua

Facebook
Close