Новини України

Прем’єр Ірландії Лео Варадкар подав у відставку – його партія не перемогла на виборах

Жодна з партій-переможців не бажає формувати коаліцію з націонал-республіканської Sinn Fein, яка набрала найбільше голосів на виборахПрем’єр-міністр Ірландії Лео Варадкар, який перебуває при владі з 2017 року, вирішив подати у відставку у зв’язку з тим, що його лівоцентристська партія Fine Gael не отримала більшості голосів на парламентських виборах. Про це повідомляє Sky news.

“Уряд продовжуватиме виконувати свої обов’язки до тих пір, поки не буде призначено новий. Я також буду продовжувати виконувати обов’язки прем’єр-міністра до обрання нового уряду”,   заявив Лео Варадкар.

Про своє рішення залишити посаду він заявив під час 45-хвилинної зустрічі з президентом країни Майклом Хіггінсом у четвер.

Бажання Вардакара піти у відставку обумовлене тим, що на загальних виборах на початку цього місяця його партія посіла третє місце за кількістю голосів, після ліберальної Fianna Fail і націонал-республіканської Sinn Fein.

Наразі ведуться переговори з приводу формування коаліційного уряду, але дві провідні партії поки відмовляються йти на угоду з Sinn Fein, яка вирвалася вперед за кількістю голосів на виборах.

Як повідомлялося раніше, Sinn Fein набрала 24, 53% голосів, Fianna Fail – 22, 18%, Fine Gael – 20, 86%.

Fine Gael 2011-му створила коаліцію з лейбористами. На попередніх виборах в 2016 році партія Fine Gael не змогла набрати необхідну більшість голосів для того, щоб сформувати уряд самостійно, і була змушена створити коаліцію з Fianna Fail. В середині січня 2020 року прем’єр-міністр Варадкар оголосив дострокові вибори.

Джерело: www.112.ua

Теги
Facebook
Close