Новини України

Представник ОБСЄ зі свободи слова Арлем Дезір піддав критиці український законопроект про дезінформацію

Дезір заявив про готовність провести юридичну експертизу законопроекту
Представник ОБСЄ з питань свободи ЗМІ Арлем Дезір висловив стурбованість і дав критичну оцінку українському законопроекту про боротьбу з дезінформацією. Про це повідомляє прес-служба ОБСЄ.

“Я розумію необхідність боротьби з дезінформацією, особливо в контексті нинішнього конфлікту в Україні і навколо неї. Але це не повинно робитися за рахунок свободи засобів масової інформації та втручання держави в зміст ЗМІ та організацію журналістської діяльності в країні. Більше того, чинне українське законодавство вже передбачає механізми протидії суспільно небезпечній інформації”, – заявив Дезір.

Він нагадав, що при боротьбі з дезінформацією має дотримуватися право кожного на свободу вираження, яке закріплене в Конституції України і в зобов’язаннях країни перед ОБСЄ та іншими міжнародними інституціями.

Представник ОБСЄ зазначив, що кілька асоціацій ЗМІ та НУО, які займаються питаннями свободи ЗМІ, Національний союз журналістів України та Європейська федерація журналістів розкритикували новий законопроект, головним чином тому, що він передбачає надмірне державне регулювання і контроль над ЗМІ, що шкодить саморегуляції журналістів.

Дезір заявив про готовність брати участь в обговореннях з владою і провести юридичну експертизу законопроекту, щоб бути впевненим, що він не вплине негативно на свободу ЗМІ і її повну відповідність міжнародним стандартам.

Нагадаємо, раніше в Міністерстві культури розповіли про законопроект, який регулюватиме медіасферу в Україні: зокрема, як будуть боротися з фейками, яким повинен бути формат новин і відповідальність за дезінформацію. Міністр культури Володимир Бородянський, коментуючи ініціативу міністерства з регулювання медіасфери в Україні, запевнив, що свобода слова в Україні не постраждає.

Джерело: www.112.ua

Теги

Схожі статті

Facebook
Close