Новини України

Постпред Великобританії в ООН Карен Пирс в Радбезі заявила про утиски прав українців в Криму

За словами британського дипломата, в Криму громадянам України відмовляють у доступі до базових послуг, оскільки вони не мають наміру змінювати своє громадянство

Джерело: 112.ua

Постпред Великобританії в ООН Карен Пирс в Радбезі заявила про утиски прав українців в Криму

У Криму громадянам України, які не побажали змінити своє громадянство на російське, відмовлено в доступі до базових послуг. Про це заявила постійний представник Великої Британії в Раді Безпеки ООН Карен Пірс, виступаючи на засіданні Радбезу, повідомляє прес-служба британського МЗС.

Новини за темою: Прокурори АРК встановили особи понад тисячі учасників “самооборони” Криму, що брали участь в окупації

“…я хотіла б використати цю дискусію, щоб пролити світло на кілька конкретних ситуацій, в яких ситуація з міжнародним гуманітарним правом є жахливою. У Криму громадянам України відмовляють у доступі до базових послуг, оскільки вони не мають наміру змінювати своє громадянство, всупереч міжнародному гуманітарному праву”, – наголосила Пірс.

Також у своїй доповіді вона згадала про критичну гуманітарну ситуацію в таких країнах, як Сирія, Південний Судан, Малі, в регіоні Сахеля в Африці.

Новини за темою: Окупаційна влада Криму має намір просити Україну пустити воду з Дніпра на півострів

Найгрубіші порушення, за словами Пірс, були зафіксовані в Сирії. Вона зазначила, що місцевим мешканцям довелося зіткнутися з голодом, оскільки до них не пропускають гуманітарні вантажі “Червоного хреста”. Їх виселяють з будинків в Алеппо і в інших містах Сирії. За її словами, проти місцевих жителів використовували зброю масового ураження, а зараз бомблять школи і лікарні у країні.

У травні 2019 року правозахисниця Марія Томак поінформувала, що у Росії і анексованому нею Криму 115 українців піддаються переслідуванням з політичних мотивів.

Джерело: www.112.ua

Схожі статті