Новини України

Парламент Польщі ухвалив закон, що створює загрозу членству в ЄС: Суддям заборонено критикувати уряд

Законопроект спрямований на покарання суддів, які ставлять під сумнів судові реформи уряду, або беруть участь у громадській діяльності
Парламент Польщі схвалив законопроект, який забороняє суддям критично висловлюватися про реформи уряду і кадрові рішення в судовій системі. Про це повідомляє Deutsche welle.

Нижня плата – Сейм – проголосувала за законопроект, спрямований на покарання суддів, які ставлять під сумнів судові реформи уряду.

Тепер, коли законопроект прийнятий у нижній палаті польського парламенту, справа за президентом Анджеєм Дудою. Очікується, що він підпише законопроект.

Запропонований урядом закон обмежує судову владу в участі у будь-якій суспільній діяльності, яка може розглядатися як політична.

Закон також забороняє суддям критикувати нові призначення суддів або повноваження державних органів.

Президент Верховного суду Малгожата Герсдорф назвала документ “законом про затикання рота”. Даний законопроект також піддався різкій критиці з боку Європейського союзу, Організації Об’єднаних Націй, польських експертів з правових питань і законодавців опозиції. На думку аналітиків, закон може бути використаний для придушення суддів, які критикують правові реформи уряду. Брюссель каже, що цей закон порушує принципи ЄС та демократичний поділ влади.

Однак правляча партія заявила, що закон повинен покласти кінець “анархії” серед суддів, частина яких критично ставиться до політики уряду.

Ще в грудні 2019 року Верховний суд Польщі попередив уряд, що його плани впровадити судову реформу поставлять під сумнів членство країни в Євросоюзі.

Джерело: www.112.ua

Теги

Схожі статті

Facebook
Close