Новини України

Опубліковано законопроект “Слуги народу” про порядок проведення обшуків у нардепів

Відповідно до документу, дозвіл на негласні слідчі дії має погодити генпрокурор і слідчий суддя

Джерело: 112.ua

Опубліковано законопроект "Слуги народу" про порядок проведення обшуків у нардепів

Обшуки у народного депутата можна буде провести, якщо відповідне клопотання підтримає генпрокурор і погодить слідчий суддя. Це передбачено законопроектом № 2237 представників фракції “Слуга народу” про зміни до законодавства щодо остаточного обмеження депутатської недоторканності.

Відповідно до документу, генпрокурор вносить до Єдиного реєстру досудових розслідувань (ЄРДР) відомості про ймовірне порушення народного депутата.

Затримання, арешт, домашній арешт, прослушка, застосування негласних слідчих дій до нардепа можливі, якщо клопотання із відповідним дозволом підтримає генпрокурор або виконуючий його обов’язки.

Розглядати таке клопотання буде слідчий суддя апеляційного суду, в межах територіальної юрисдикції якого знаходиться орган досудового розслідування; а у разі підсудності Вищого антикорупційного суду, – слідчим суддею Вищого антикорупційного суду.

Відповідно до законопроекту, такі ухвали слідчого судді можуть бути оскаржені у апеляційному порядку – у випадках, передбачених КПК України.

Якщо справа дійде до оголошення підозри – це теж робить генпрокурор, або виконувач його обов’язків, або його заступник, або керівник обласної прокуратури.

Встановлюється, що народні депутати України не несуть юридичної відповідальності за результати голосування або висловлювання у парламенті та його органах, за винятком відповідальності за образу чи наклеп.

Передбачається, що законопроект набуде чинності одночасно зі змінами до Конституції щодо депутатської недоторканності – тобто з 1 січня 2020 року.

Новини за темою: За що проголосувала Рада: Зняття депутатської недоторканності в запитаннях і відповідях

Як відомо, 3 вересня Верховна Рада остаточно внесла зміни до Конституції, обмеживши недоторканність народних депутатів. За законопроект № 7203 проголосували 373 народних депутати.

Нагадаємо, Верховна Рада зі скандалом відправила на доопрацювання законопроект № 1009, який містив зміни до КПК стосовно порядку проведення обшуків у народних депутатів.

Минулого тижня законопроект ухвалили в цілому, проте повністю вилучивши норми стосовно остаточного обмеження депутатської недоторканності.

Джерело: www.112.ua

Схожі статті

Close