Новини України

Не у всіх областях України є можливість перевірити людину на зараження коронавірусом, – МОЗ

МОЗ найближчим часом перерозподілить обладнання і виділить витратні матеріали

В Україні вистачає тест-систем для діагностики зараження коронавірусом, при цьому докуповуються додаткові тести. Про це в інтерв’ю агентству “Інтерфакс-Україна” розповів голова парламентського комітету з питань здоров’я нації, медичної допомоги і медичного страхування Михайло Радуцький.

“Тест-систем вистачає. На сьогоднішній день є тест-системи, передані Всесвітньою організацією здоров’я. Докуповуються ще тест-системи. І плюс зареєстровані ще дві українські тест-системи”, – сказав він.

За словами Радуцького, українським громадянам, евакуйованим з м. Ухань (КНР) у смт Нові Санжари Полтавської області, були зроблені українські тести.

“Результати негативні. Якби був хоча б один позитивний – ми б ще перевіряли німецькими тестами для чистоти експерименту”, – розповів голова комітету.

Радуцький також заявив, що люди, які знаходяться в обсервації, відчувають себе нормально, симптомів застуди у них немає.

Крім того, під час брифінгу медиків і представників МВС щодо ситуації у Нових Санжарах представник Центру громадського здоров’я при Міністерстві охорони здоров’я Ігор Кузин повідомив, що обладнання, з яким можуть працювати тест-системи, є не у всіх областях.

“Розподілу тест-систем між регіонами ще немає. Тест-системи можуть працювати тільки з певним обладнанням. Це обладнання, на жаль, є не у всіх областях країни. Швидше за все, протягом 2-3 днів буде зроблено такий перерозподіл, і ми сподіваємося, що більша частина обласних лабораторних центрів отримає такі витратні матеріали та зможе проводити дослідження на рівні областей”, – сказав він.

Ігор Кузин зазначив, що для тих областей, для яких не буде проведено такий розподіл, буде надана можливість безкоштовно провести дослідження на національному рівні або в найближчому обласному лабораторному центрі.

Джерело: www.112.ua

Теги
Facebook
Close