Новини України

На саміт G7 необхідно запросити Україну, – Туск

Туск вважає, що не можна допустити повернення Росії в G7

Джерело: 112.ua

На саміт G7 необхідно запросити Україну, - Туск

Україну необхідно запросити на наступний саміт G7. Таку заяву зробив президент Європейської Ради Дональд Туск перед початком саміту G7 у місті Біарріц. 

Також він додав, що поновлення участі Росії в саміті не можна допустити. Таку позицію він пояснює тим, що з боку Росії до цих пір видно прояви агресії. 

“Рік тому в Канаді президент Трамп запропонував знову запросити Росію до G7, відкрито заявивши, що анексія Криму Росією була частково виправдана. І що ми повинні прийняти цей факт. Ні за яких умов ми не можемо погодитися з цією логікою”, – сказав Дональд Туск. 

Він додав, що Росію не хочуть повертати в G7, тому що вона не йде шляхом ліберальної демократії і не звертає увагу на права людини. 

Туск заявив, що збирається переконати присутніх на саміті і запросити Україну в якості гостя на саміт в наступному році, щоб почути думку нового президента Володимира Зеленського. 

Як повідомлялося, президент України Володимир Зеленський у четвер, 22 серпня, провів телефонну розмову з президентом Європейської ради Дональдом Туском. Зокрема, Туск підтримав стурбованість Зеленського у зв’язку із заявами про можливість повернення Росії в “Велику сімку”. У свою чергу Зеленський направив всім лідерам країн G7 окремі письмові звернення з закликом і надалі посилювати свою підтримку України.

Як повідомлялося, президент України Володимир Зеленський вважає, що поки РФ не поверне Крим і не припинить військових дій на Донбасі, не може йтися про її повернення до клубу країн “Великої сімки”.

Президент США Дональд Трамп підтримав повернення Росії до G7 напередодні чергового саміту “Великої сімки”, який відбудеться з 24 по 26 серпня у французькому Біарріці.

Прес-секретар німецького уряду Штеффен Зайберт заявив, що Німеччина проти повернення Росії до G7.

Прем’єр-міністр Великої Британії Борис Джонсон також виступив проти повернення Росії до клубу країн “Великої сімки”.

Нагадаємо, Росію виключили з клубу “Великої вісімки” після анексії Криму в 2014 році.

Джерело: www.112.ua

Схожі статті