Новини України

Моніторинг якості життя українців – Рада з екобезпеки підписала Меморандум

Йдеться про моніторинг у сферах якості життя людини, її здоров’я та захисту довкілля; державної політики в гуманітарній сфері; стану дотримання прав людини та ефективності реформування системи нацбезпеки.

Моніторинг якості життя українців – Рада з екобезпеки підписала Меморандум

Національна спілка письменників України, громадська організація Рада з екологічної безпеки та Конфедерація журналістських організацій України підписали Меморандум про створення механізму моніторингу якості життя в Україні та українців поза межами України. Підписання меморандуму відбулося під час круглого столу в УНІАН.

Як зазначив представник Конфедерації журналістських організацій України, кандидат історичних наук, голова Всеукраїнської громадської організації Чесне слово Володимир Омельчук, підписання меморандуму спрямоване на “вирішення проблем створення механізму подолання викликів у зовнішній та внутрішній сфері завдяки створенню системи моніторингу якості цих процесів, насамперед, якості життя в Україні”.

На думку Голови  Чесного слова Володимира Омельчука,  який також озвучив  тему боротьби з корупцією, а саме про  діяльність НАБУ, яка призвела до зриву державних закупівель паливних матеріалів Міністерством оборони України та  розтрат державного бюджету у десятки мільйони гривень.

Голова Чесного слова зробив пропозицію щодо необхідності створення механізму усунення таких неефективних чиновників, як голова антикорупційного відомства Артем Ситник.

Один з учасників підписання меморандуму, голова Ради екологічної безпеки України, кандидат юридичних наук Сергій Орєхов пояснив, що екологи спільно з письменницькою спільнотою та журналістами вирішили створити спільний державницький блок, спрямований на спільне забезпечення національних інтересів.

– Наше завдання – постійно забезпечувати майбутнє наших громадян. Ми не задоволені становищем у Міністерстві екології України, яке якісно не реалізувало жодної екологічної програми. Державний аудит виявив мільярдні порушення у витраченні бюджетних коштів при реалізації державних програм, – сказав Орєхов.

Представник організації повідомив, що ними було розпочато перемовини щодо залучення міжнародних інвестицій у вирішення проблем екологічної безпеки.

– Ми всі об’єднуємося, щоб дати відсіч злочинам у сфері якості життя людини. Заради майбутніх поколінь, – констатував Орєхов.

Моніторинг якості життя українців – Рада з екобезпеки підписала Меморандум

Крім того, він відзначив відсутність закону, який би захищав активістів-екологів.

– Ми це виправимо і ініціюватимемо закон із захисту екологічних активістів, – повідомив голова організації.

Своєю чергою, голова Національної спілки письменників України Михайло Сидоржевський зауважив, що питання екологічної культури та екологічної безпеки для України є надзвичайно важливим. Він відзначив низку проблемних питань у цій сфері.

– Можна говорити про екологічну безграмотність населення, практично поголовну. І про екологічну безвідповідальність влади усіх рівнів, від місцевих влад до найвищої, – сказав Сидоржевський.

У меморандумі зазначається, що до основних напрямів співробітництва сторони відносять, зокрема, розробку та реалізацію спільних програм моніторингу якості життя в Україні та українців поза її межами. Темами для розгляду та розробки програм визначається все те, що стосується кола питань Людина – Родина – Нація – Країна.

Головними напрямами будуть проекти, пов’язані з моніторингом у таких сферах:

  • якість життя людини, зокрема, її здоров’я та захист довкілля;
  • державна політика у гуманітарній сфері;
  • стан дотримання прав людини в Україні;
  • ефективність реформування системи національної безпеки України.

Так, під час заходу Орєхов та Сидоржевський поставили свої підписи під меморандумом. Третій підписант меморандуму – голова Конфедерації журналістських організацій України Юрій Бондар.

Джерело ФАКТИ. ICTV
29.11.2018

One Comment

  1. Балакотня!Экологам рекомендую обратить внимание на соратника в Запорожской области!Потом квакайте!