Новини України

Михайло Бродський незаконно забудовує Рибальський півострів у Києві, – розслідуванняУкраїнський політик, голова Держкомітету з питань регуляторної політики та підприємництва під час президентства Віктора Януковича Михайло Бродський причетний до незаконної забудови Рибальського півострова у Києві. Про це йдеться в розслідуванні Ліги корупції на телеканалі “112 Україна”.

Рибальський півострів – це індустріальна зона поблизу центру Києва. Згідно генерального плану міста, на Рибальському може бути тільки громадська забудова. Однак зараз на півострові повним ходом зводять елітний житловий комплекс “Рибальський”.

“У генеральному плані будувати там житло було заборонено. До того там значилися землі, призначені для промисловості, в тому числі для оборонних підприємств, які там досі формально ще існують”, – розповідає екс-нардеп Ігор Луценко.

Виявилося, що до схеми будівництва причетні політик Михайло Бродський, а також забудовник Андрій Вавриш, якого ЗМІ називають куратором столиці від нової влади. 28 липня 2016-го Київська міська рада передала в оренду компанії ПАТ “Київський річковий порт”, яку пов’язують з Бродським, земельну ділянку площею 4,5 га з цільовим призначенням для експлуатації та обслуговування майнового комплексу. Але незабаром на території почали зводити житловий комплекс.

Через те, що ділянка використовується не за призначенням, у 2017 році прокуратура Києва в суді вимагала розірвати договір оренди і повернути територію місту, але Вищий господарський суд скаргу прокурорів відхилив.

“Вавриш – це той чоловік, який вирішує проблеми із забудовниками. Це такий собі тіньової консультант, яку отримує свої величезні кошти, величезні гонорари за те, що він ходить по чиновниках і якось їх переконує”, – говорить Ігор Луценко.

Скасувати спірне рішення Київради в суді намагався екс-нардеп Юрій Левченко. Однак у квітні 2018-го Київський апеляційний адміністративний суд вирішив, що детальний план території таки відповідає Генплану.

І таким чином фактично узаконив забудову півострова.

При цьому, на Рибальському електромережі, вода і каналізація не розраховані на таку кількість жителів, застерігають експерти. Забезпечувати мешканців новобудов благами цивілізації доведеться за гроші простих киян. Тому що вся інфраструктура буде будуватися там за бюджетні кошти. Зараз внески на розвиток інфраструктури від забудовника прибрали, в законі їх немає, тобто все навантаження ляже на бюджет міста.

“Тобто Вавриш і Бродський фактично двічі обдурили місто. Спочатку вони хитрістю отримали ділянку, за сірою схемою почали зводити там великий житловий комплекс, продавати квартири і збагачуватися. А наостанок за бюджетні гроші там ще доведеться робити комунікації”, – йдеться в розслідуванні.

Джерело: www.112.ua

Теги
Facebook
Close