Новини України

Мін’юст хоче створити комісію, яка буде розглядати скарги громадян, які вважають свою люстрацію неправомірною

ЄСПЛ не визнавав неправомірною люстрацію цілком, а лише її надмірний обсяг, – МалюськаМіністр юстиції України Денис Малюська хоче розробити законопроект, згідно з яким буде створена комісія, яка буде розглядати скарги громадян, які вважають свою люстрацію неправомірною. Про це він написав на своїй сторінці в Facebook.

“Ми плануємо спільно з народними депутатами опрацювати і внести законопроект, згідно з яким буде створена комісія, яка буде розглядати скарги громадян, які вважають свою люстрацію неправомірною. Також буде розглядатися можливість відновлення на посаді (при її наявності) та виплати різниці між втраченим і реальним заробітком”, – написав Малюська.

За його словами, описаний вище механізм не буде застосовуватися до категорії громадян, чия люстрація була обгрунтованою.

“Сподіваюся на підтримку законопроекту Верховною Радою України”, – додав міністр.

Крім того Малюська зазначив, що Європейський суд з прав людини не визнавав неправомірною люстрацію цілком, а лише її надмірний обсяг. Окремі категорії громадян, на думку суду, були автоматично люстровані, хоча нічого поганого не робили. Тому вони зроблять все, щоб забезпечити права громадян і збереження механізму люстрації, хоча і в обмеженому вигляді.

Нагадаємо, Україна оскаржила рішення Європейського суду з прав людини (ЄСПЛ), який визнав норми закону “Про очищення влади” порушенням Конвенції про захист прав людини. 

Джерело: www.112.ua

Теги
Facebook
Close