Новини України

#KyivNOTKiev: Лондонський аеропорт почав використовувати правильну транслітерацію

#KyivNOTKiev: Лондонський аеропорт почав використовувати правильну транслітерацію

У Лондонському аеропорті Лутона почали писати правильну англомовну назву української столиці Kyiv замість зросійщеної Kiev.

Це відбулося у рамках кампанії #CorrectUA, – повідомило посольство України у Великобританії у Twitter.

Вони зазначили, що аеропорт Лутона 13 лютого повідомив посольство про те, що компанія WizzAir запровадила вживання назви столиці України відповідно до правопису англійською – Kyiv. 

До того ж, WizzAir впровадила правильне написання столиці України на своєму офіційному сайті.

Чому виник резонанс навколо назви рейсів до Києва?На 28 році незалежності України рейси до Києва й досі перекладають з російської. Неправильна назва столиці Kiev закріпилась у світі, як спадщина Російської імперії, а потім і Радянського союзу. Наразі українці активно борються за те, щоб нашу столицю по всьому світі називали правильно. Варто зазначити, що одними з перших відреагували на заклики українців у Польщі, де вже змінили транслітерацію українського міста на правильну. Також правильного написання власної назви столиці України дотримуються у Греції, Данії та на Кіпрі.

А от Міжнародні Авіалінії України відмовилися використовувати назву Kyiv відповідно до правопису, а використовуватиме російський відповідник Kiev. Мовляв офіційна транслітерація Міжнародної асоціації повітряного транспорту IATA передбачає саме цей варіант.#KyivNOTKiev: Лондонський аеропорт почав використовувати правильну транслітерацію

Таємне багатство Ляшка: які елітні маєтки ховає кандидат в президенти

сьогодні

4646
Джерело Телеканал новини «24»
13.02.2019

Схожі статті