Новини України

Криптовалюти і блокчейн: Незважаючи на всі негативи, хоронити їх поки зарано

Криптовалюти і блокчейн: Незважаючи на всі негативи, хоронити їх поки зарано

Криптовалютний бум, який стартував наприкінці 2017 року, минулого року обернувся повним крахом: курс біткоїна впав приблизно на 80%, чому була маса причин, головна з яких – штучність зростання ціни внаслідок ажіотажу, коли на ринок прийшло безліч приватних інвесторів у спробі швидко і “без зусиль” заробити.

Втім, експерти радять не поспішати ховати ні криптовалюту, ні блокчейн, інтерес до яких зараз все більше проявляють світові технологічні корпорації.

Криптовалюти – це те, що з моменту свого виникнення викликало діаметрально протилежні оцінки і прогнози скептиків та апологетів, від звинувачень у створенні “фінансового міхура” до загального божевілля й очікувань зростання курсу біткоїна до 50-100 тисяч доларів. Щоправда, біткоїну все-таки вдалося досягти 20-ти тисяч у кінці 2017 року, але дуже ненадовго.

Минулий рік став переломним в оцінках криптовалют. За рік з початку січня 2018 року капіталізація світового ринку криптовалют (понад 2 тисячі найменувань) впала в 6-7 разів – з 828 млрд доларів до 120-140 млрд. Курс біткоїна з середини грудня-2017, коли було зареєстровано максимум у 20 тисяч, до 10 січня 2019 року впав до 4. Інші криптовалюти (альткоїни) спіткала ще більш сумна доля.

У СБУ назвали переказ криптовалют основним механізмом фінансування ОРДЛО

У питаннях технологій розподілених систем слід чітко розділяти блокчейн як технологію і криптовалютний світ. “Якщо друге – викликає масу запитань щодо регуляції, законності, спекулятивних настроїв, то перше – фундамент, на якому можуть бути вже найближчим часом вирішені актуальні питання реального світу (як-от захист від зміни важливих реєстраційних даних, шахрайства та інше)”, – зазначає Віталій Горовий, Managing Partner InSoft Capital.

У McKinsey впевнені, що блокчейн себе ще покаже в таких сферах, як-от страхування, управління ланцюгами поставок, на ринках капіталу, де розподілені реєстри можуть вирішувати проблеми оптимізації бізнес-процесів і шахрайства.

Безумовно, довіру до технології було підірвано гучними ICO і ще більш гучними провалами проектів, під які збиралися кошти. Як зазначає Артем Ковбель, не можна не визнати, що блокчейн-стартапів на хвилі хайпу зараз з’явилося дуже багато. Велика їх частина не виправдовує очікувань інвесторів через вищеописані причини. Часто і самі розробники до кінця не можуть пояснити призначення та доцільність свого продукту, намагаючись просто “прокотитися” на ажіотажі.

За словами Віталія Горового, в історії було чимало прикладів, коли нові технології або підходи на ранніх етапах активно використовувалися спекулянтами і не зовсім етичними людьми для особистого збагачення. Розвиток технології блокчейн, а також її впровадження і використання великими корпораціями, наприклад Facebook, Google, здатні дуже швидко змінити її значущість у світі.

Треба зауважити, що Facebook вже працює над створенням криптовалюти (стейблкоїн), прив’язаної до долара і призначеної для грошових переказів у месенджері WhatsApp. Своєю чергою і компанія Samsung вирішила приєднатися до ринку криптовалют у частині сервісу, який складатиметься з криптогаманця і “гаманця холодного зберігання”.  

Одним словом, світові техногіганти продовжують роботу в напрямку криптовалют і блокчейну.  Джерело: 112.ua
14.01.2019