Новини України

Кримінальна справа проти Порошенка, турецькі війська в Сирії і скасування трудових книжок: Головне за 9 жовтня

Головні новини за середу, 9 жовтня

Джерело: 112.ua

Кримінальна справа проти Порошенка, турецькі війська в Сирії і скасування трудових книжок: Головне за 9 жовтня

ДБР відкрило нове кримінальне провадження проти Петра Порошенка, Туреччина почала військову операцію в Сирії, а в Швеції вручили Нобелівську премію з хімії. Такою запам’ятається середа, 9 жовтня. А тепер докладніше.

Турецькі військові у Сирії

Туреччина почала військову операцію в Сирії. Військова операція почалася в північно-східній частині Сирії. Відзначається, що в місті Рас-ель-Айн пролунали кілька потужних вибухів, над містом літають турецькі військові літаки. 

Нагадаємо, Туреччина заявляла про завершення підготовки до початок військової операції в Сирії. Повідомлялося про початок перекидання турецьких військ і техніки на територію сирійських міст Таль-Абьяд і Рас-ель-Айн. 

Зазначалося, що завдання турецьких військовиків – змусити курдські збройні загони відійти від кордону. 

Раніше в Міністерстві національної оборони Туреччини повідомили, що за підсумками переговорів військових делегацій Туреччини і США в Анкарі досягнуто домовленості про створення в Туреччині Центру спільних операцій щодо Сирії.

Кримінальна справа проти Порошенка, турецькі війська в Сирії і скасування трудових книжок: Головне за 9 жовтня

Справа проти Порошенка

Державне бюро розслідувань (ДБР) відкрило кримінальне провадження за фактом можливого декларування недостовірної інформації колишнім президентом Петром Порошенком.

Зазначається, що провадження відкрито за статтею 366-1 Кримінального кодексу України.

При цьому, як повідомив представник ДБР, справу буде передано до Національного антикорупційного бюро України, оскільки це його підслідність.

Також повідомляється, що цю справа зареєстровано за заявою одного з депутатів Верховної Ради.

При цьому, директор ДБР Роман Труба заявив, що Порошенко фігурує у низці справ бюро, однак про повідомленні йому про підозру мова не йде.

Скасування трудових книжок

Український уряд запускає в роботу законопроект і акти, які скасують обов’язковість трудових книжок. 

Зазначається, що громадяни не будуть зобов’язані при наймі на роботу подавати роботодавцю свою трудову книжку. Відповідно, роботодавцям не потрібно перевіряти або зберігати.

“Справа в тому, що в електронних реєстрах держави дані про трудовий стаж всіх українців з 2000 року є і так. Для розрахунку пенсій чи інших соціальних виплат вже використовуються саме ці дані”, – заявив міністр Кабінету міністрів Дмитро Дубілет.

Електронний документ з інформацією про свій стаж можна буде отримати в інтернеті. Цей документ вони українці зможуть надати роботодавцю, якщо тому важливо перевірити стаж претендента з офіційних реєстрів. Повідомляється, що роботодавці зможуть перевірити справжність документа за допомогою QR-коду, який буде автоматично накладатися на ці документи.

Якщо у людини є трудовий стаж до 2000 року, буде можливість занести цю інформацію в електронний реєстр — самостійно або через роботодавця. Тоді зберігати трудову книжку в якості носія інформації зовсім не буде потреби.

Якщо хтось все ж захоче зберегти трудові книжки, забороняти це не будуть.

Кримінальна справа проти Порошенка, турецькі війська в Сирії і скасування трудових книжок: Головне за 9 жовтня

Коротко

  • “Київтеплоенерго” готує підвищення тарифів для жителів столиці з 1 січня.
  • Готував замах на Зеленського: П’яного жителя Кривого Рогу затримала поліція.
  • Нобелівську премію з хімії присудили за винахід перезаряджаються акумуляторів.
  • Über запустив вертолітне таксі для всіх жителів Нью-Йорка.

Обговорення

А тим часом на нашій сторінці Facebook активно обговорюють новину про те, що між поліцією і добровольцями, які їхали до Золотого, сталася сутичка зі стріляниною. Один з правоохоронців постраждав, його забрали медики. Приєднуйтесь до обговорення.

 

Джерело: www.112.ua

Схожі статті

Close