Новини України

Компанію Save Dnipro викрили в зароблянні на наївних покупцях, – ЗМІ

Компанія Save Dnipro, яка раніше зібрала з людей 100 тис. грн на невиправдано дорогу мобільну станцію вимірювання забруднення повітря, зайнялася виробництвом пиломірів. Свою розробку вона продає всім бажаючим, роз’їжджаючи по містах області, пише “Обозреватель” з посиланням на “Інформатор”.

Джерело: 112.ua

“Громадські представники запевняють, що такий прилад моніторингу якості повітря вимірює вміст у повітрі дрібнодисперсного пилу і також необхідний як вуличний термометр. За свою розробку Save Dnipro просить з кожного покупця за 1400 гривень, запевняючи, що без нього людям загрожують страшні хвороби”, – пише ЗМІ.

“Але таким чином компанія чинить психологічний тиск на людей, які змушені жити поряд з промисловими гігантами або постійним потоком машин. Але вони замовчують, що в Україні ні в одному документі немає норми або вимог до змісту дрібнодисперсного пилу, яку вони пропонують вимірювати. Отже, продаючи прилади, організація, по суті, забезпечує своє існування за рахунок наївних покупців. Адже вони, крім усього, замовчують, що з зібраними даними неможливо нікуди звернутися, – зазначає видання.

“Він відсутній в реєстрі затверджених типів засобів вимірювальної техніки. Тому будуть питання з легітимністю зібраних ним свідчень”, — попередив інженер Алекс Кузьмук про прилад Save Dnipro.

Нагадаємо, чоловік є автором розробки для вимірювання забруднення повітря, що в сотні разів дешевше запропонованої Save Dniprо (20 доларів проти 100 тис. гривень).

“Для того, щоб уникнути заробляння грошей активістами на довірливих людях, експерти радять серйозно зайнятися боротьбою з забруднювачами державі. Адже тільки в такому випадку відпаде необхідність у продажу таких приладів і повернеться довіра до професійних екологів і їх інформації”, – резюмує видання.

Джерело: www.112.ua

Схожі статті