Новини України

Іран запросив Канаду до участі в розшифровці чорних скриньок українського Boeing-737

Канадські експерти не виключають, що розшифровка даних відбуватиметься в Ірані
Іран запросив Канаду прийняти участь в завантаженні і аналізі даних бортових самописців українського Boeing-737, який розбився над Тегераном. Про це повідомляє Associated press.

Іранською владою до участі в розшифровці даних чорних скриньок лайнера МАУ було запрошено Канадську раду з безпеки на транспорті. Бортові самописці Boeing-737 досі перебувають в Ірані, і канадські експерти не виключають, що розшифровка даних відбуватиметься саме там.

Канада надішле другу групу слідчих для перевірки реєстраторів в будь-яке місце, де буде проходити розшифровка даних.

Офіційні особи Ірану висловили суперечливі зауваження про те, чи відправлять вони дані про політ і диктофони з кабіни лайнера для аналізу за кордон. У попередньому звіті Організації цивільної авіації йшлося, що іранські офіційні особи просили французьку та американську владу прислати їм сучасне обладнання для отримання даних в Ірані.

Видання припускає, що Іран не наважиться передати реєстратори іншій країні, побоюючись, що з’являться додаткові подробиці катастрофи, в тому числі дані про 20 секунд між влученнями першої та другої ракет “земля-повітря” в літак Boeing-737.

Уряд Канади заявив, що чорні скриньки повинні бути швидко відправлені для аналізу експертам до Франції.

Раніше РНБО України повідомив, що Іран вирішить питання про передачу Україні чорних ящиків Boeing-737 після того, як іранська делегація відзвітує перед керівництвом країни про візит до Києва.

Нагадаємо, в ніч з 7 на 8 січня в столиці Ірану Тегерані розбився пасажирський літак Boeing 737, що належав авіакомпанії МАУ. 

Відомо, що на борту знаходилися 176 осіб, з них 9 – члени екіпажу. Серед загиблих 11 українців, двоє були пасажирами. Більшість жертв – з Ірану і Канади.

У суботу вранці, 11 січня, Генеральний штаб Збройних сил Ірану заявив, що український літак Boeing 737 вразила ракета, запущена військовим центром Вартових Ісламської Революції.

Джерело: www.112.ua

Теги

Схожі статті

Facebook
Close