Новини України

Для розпуску ЦВК відсутні об’єктивні підстави, – Комітет виборців України

На думку КВУ, звільнення членів ЦВК повинно залежати від реальних результатів їх роботи, а не зміни політичної влади

Джерело: 112.ua

Для розпуску ЦВК відсутні об'єктивні підстави, - Комітет виборців України

Комітет виборців України (КВУ) вважає, що незважаючи на висловлені у поданні президента до парламенту зауваження про роботу ЦВК, на даний момент відсутні об’єктивні підстави для звільнення членів Центрвиборчкому. Про це йдеться на офіційній сторінці КВУ. 

КВУ вважає, що аргументи, висловлені у представлені Президента, не є такими, що свідчать про систематичні проблеми або грубі порушення законодавства з боку членів ЦВК і наслідком яких має бути беззаперечний розпуск ЦВК.

За оцінкою КВУ, Закон “Про вибори народних депутатів України” потребує значного доопрацювання, оскільки містить низку неточностей і прогалин, які на практиці призводять до різночитань з боку різних органів державної влади і судових інстанцій.

КВУ зазначає, що проблеми, описані у поданні Президента, повинні бути вирішені представниками ЦВК спільно з Верховною Радою України, судовими інстанціями та іншими органами влади, залученими до виборчого процесу і повинні призвести до повноцінної реформи виборчого законодавства України.

На думку КВУ, звільнення членів ЦВК повинно залежати від реальних результатів їх роботи, а не зміни політичної влади в державі, а тому будь-якому рішенню щодо можливого розпуску Центрвиборчкому повинен передувати професійний і незалежний аналіз роботи ЦВК, проведений із залученням вітчизняних експертів національних і міжнародних профільних організацій, що спостерігають за організацією виборчих процесів.

Новини за темою: Чому дострокове припинення повноважень всього складу ЦВК є протиправним та небезпечним

Нагадаємо, в Раді підтвердили отримання подання Зеленського про дострокове припинення повноважень ЦВК. Документ надійшов у парламент 9 вересня, а 10-го – був переданий на розгляд в Комітет з питань організації державної влади, місцевого самоврядування.

Джерело: www.112.ua

Схожі статті

Facebook
Close