Новини України

Болтон закликав уряд Китаю не вживати агресивних заходів проти протестувальників в Гонконзі

Інакше Конгрес США завдасть відповідного удару

Джерело: 112.ua

Болтон закликав уряд Китаю не вживати агресивних заходів проти протестувальників в Гонконзі

Помічник президента США з нацбезпеки Джон Болтон закликав уряд Китаю не робити агресивних заходів проти протестувальників в Гонконзі, в іншому випадку вони отримають відповідний удар від Конгресу США. Про це повідомляє Голос Америки.

Болтон сказав, що з боку китайського уряду буде “помилкою” робити агресивні дії в бік протестуючих в Гонконзі, адже китайський народ пам’ятає протести на площі Тяньаньмень в 1989 році, в ході яких загинуло від 200 до 1000 чоловік.

Також Болтон підкреслив, що в іншому випадку Конгрес США вживе заходів у відповідь.

“Настрій у Конгресі дуже нестійкі у цей момент, і один невірний крок китайського уряду, я думаю, викличе вибух на Капітолійському пагорбі”, – заявив Болтон.

Новини за темою: Протести в Гонконзі: Поліція заарештувала 150 людей

Нагадаємо, що президент США Дональд Трамп припустив можливість зустрічі з президентом Китаю Сі Цзіньпін для обговорення ситуації в Гонконзі. Він висловив прихильність до Цзіньпіну як до “великого лідера”, якого поважає народ країни, і заявив, якщо він захоче вирішити питання Гонконгу швидко і гуманно, він це зробить.

Нагадаємо, що в червні в Гонконзі спалахнули протести проти закону про екстрадицію на територію материкового Китаю. Правоохоронці розганяли демонстрантів, застосовуючи силу. 

2 червня прем’єр-міністр Гонконгу Керрі Лем заявила про відмову від розгляду закону про екстрадицію на материковий Китай і додала, що законопроект більше не буде вноситися в Законодавчу раду. Однак протести тривають. 

Тижні протестів ввели в Гонконг найбільшу політичну кризу за останні десятиліття, ставши серйозним викликом центрального уряду Китаю в Пекіні.

Новини за темою: Протести в Гонконзі підштовхують місто до “надзвичайно небезпечного краю”

Джерело: www.112.ua

Схожі статті