Новини України

Американський ракетний есмінець USS Porter вдруге увійшов в акваторію Чорного моря

Кілька російських бойових кораблів з крилатими ракетами “Калібр” ведуть спостереження за маршрутом американського корабля
Американський ракетний есмінець USS Porter увійшов в акваторію Чорного моря, в рамках посилення патрулювання військово-морського флоту США в напруженому регіоні. Про це повідомила американська військова газета Stars and stripes.

“Це звичайне розгортання… демонструє нашу відданість свободі судноплавства та нашу прихильність союзникам і партнерам по НАТО на Чорному морі”, – сказала командувач 6-м флотом, віце-адмірал Ліза Франкетті.

Ескадрений міноносець класу Arleigh Burke USS Porter прибув в Чорне море
вдруге за багато місяців. Це вже сьомий військовий корабель, який США спрямовують у даний регіон в цьому році, в якості заходів у відповідь на агресивні дії РФ проти України.

Кілька російських бойових кораблів – фрегат “Адмірал Ессен”, малі ракетні кораблі “Вишній Волочек” і “Орехово-Зуєво” з крилатими ракетами “Калібр” – ведуть спостереження за маршрутом американського корабля, повідомляє “Інтерфакс”.

Військово-морський флот і НАТО збільшили свою військово-морську присутність у Чорному морі після того, як Росія вторглася до Криму і анексувала його з України в 2014 році.

США посилили морське патрулювання в регіоні після того, як російський флот захопив три українські судна і 24 моряків в Керченській протоці минулого року. Ці моряки були звільнені у вересні – після майже дев’яти місяців тюремного ув’язнення, в рамках обміну полоненими між Росією і Україною.

Майже всі країни, які межують з Чорним морем, є союзниками США або країнами-партнерами, але Росія зберігає територіальне відношення до моря почасти тому, що колишній Радянський Союз контролював більшість цих країн під час холодної війни.

Ракетний есмінець USS “Porter” (DDG-78) — 28-й корабель класу “Арлі Берк” (“Arleigh Burke”) ВМС США. Основне озброєння есмінця — 90 ракетних пускових установок, в яких можуть знаходитися зенітні і протичовнові ракети, а також крилаті ракети “Томагавк”.

Джерело: www.112.ua

Схожі статті

Facebook
Close